Pakalpojumi

Lielveikalu avīzes

Digitālo mediju īpatsvaram pieaugot, šķiet, ka akciju bukleti ir zaudējuši savu aktualitāti. Taču joprojām drukātajā ir spēks, jo profesionāli un vizuāli glīti izstrādāts akciju buklets var būt ļoti nopietna biznesa mārketinga stratēģijas detaļa mazumtirdzniecībā. Savukārt produkti, kas tajā atainoti, tiek stratēģiski izkārtoti, pamatojoties uz patērētāju paradumiem un to, kam cilvēks pievērš uzmanību, atkarībā no perioda. Piemēram, vasarā kāda pārtikas lielveikalu avīzes populārākais produkts būs šašliks, savukārt Ziemassvētkos – piparkūkas.

Ik dienu, ik nedēļu, ik mēnesi iznākošais informācijas bagātais žurnāls, brošūra vai vienkārši akciju buklets ir preču reklāma ar mērķi mudināt klientu izvēlēties par labu konkrētiem produktiem.  Galvenās lietas, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība:

 • Piesaistoša produktu fotogrāfija;
 • Dizains, kas piesaista un pārdod;
 • Viegli uztverama fotogrāfiju un tekstu struktūra;
 • Atbilstošs papīrs un druka;
 • Vienots stils un ievērotas vadlīnijas.

Galvenais, labs menedžments, lai labi paveiktu visu iepriekš uzskaitīto. Kvalitatīvi izpildot šīs prasības, gala rezultāts kalpo kā vērtīgs mārketinga rīks veiksmīgai preču pārdošanai.

Akciju buklets un tā lielākais trumpis ir labas kvalitātes produktu fotogrāfija, ko nodrošina pareizā aparatūra un zināšanas par kompozīciju, lai spētu atainot produktu tā labākajā gaismā. Labas kvalitātes fotogrāfija ir dzinulis cilvēkam izdarīt pirkumu, jo nostrādā psiholoģikais aspekts – ja fotogrāfija ir kvalitatīva, produktam ir jābūt tādam pašam. Ļoti svarīgi ir parādīt iepakojuma vai paša produkta (ēdama, dzerama, lietojama) labākās īpašības, pamudināt potenciālajam klientam tās saistīt ar sevi un savām tā brīža vajadzībām.

Papīram un drukas kvalitātei ir ļoti liela nozīme, jo tas aptver divas maņas vienā “šāvienā” – tausti un redzi. Papīram jābūt tādam, lai bukleta krāsas tiktu parādītas pēc iespējas dabīgākā, taču pievilcīgākā gaismā, lai tās nebūtu pārāk blāvas, tumšas, nedabīgi spilgtas.

Lielveikalu avīzes izstrādē_ ir jāievēro noteiktas uzņēmuma vadlīnijas, un radošums reizēm jāatstāj otrajā plānā, par prioritāti izvirzot standartus. Ir jāpievērš uzmanību konkrētām prasībām, piemēram, cik produkti tiek atspoguļoti vienā lapā, kur atrodas preces cena, kādi ir burtu fonti u.tml. Šādu prasību konsekventa ievērošana īpaši svarīga regulāri izdotiem bukletiem. Ja vienā lapā tikuši atainoti 15 produkti, bet nākamajā tikai 8, tad pastāv iespēja apgrūtināt lasītāja uztveri, kā arī, protams, tiek jaukta vizuālā kompozīcija.

Laba projektu vadība un loģistika ir tehniskā un neredzamā puse lielveikalu avīzes izdošanā, kas patiesībā aizņem vislielāko laiku. Ir materiāli, kur maketi ir sagatavoti un tajos ir jau gatavas bildes, un atliek vien atbilstoši adaptēt.

Darbi pie akciju bukletu jeb lielveikala avīzes maketa sagatavošanas:

 • Preču sarakstu veidošana;
 • Loģistika – atvešana uz fotografēšanu un atgriešana;
 • Pārtikas produktu uzglabāšana atbilstošā temperatūras režīmā;
 • Nepārtikas produktu uzglabāšana noliktavā;
 • Tekstu sastādīšana, tulkošana, korektūra;
 • Preču fotogrāfēšana;
 • Maketēšanas darbi;
 • Sagatavošana drukai un nodošana tipogrāfijai.

Galvenais faktors labam iznākumam ir profesionāļu komandas saskaņots darbs un profesionāla komunikācija ar pasūtītāju. Uztici akciju bukletu un lielveikala avīzes sagatavošanu aģentūrai SprintLab!