Blogs

Dabai draudzīgs produktu iepakojums – kā to panākt

produktu iepakojums

Mūsdienu biznesa vidē klientam vienmēr ir priekšroka – vissvarīgākais ir veidot produktu, ko klients gribētu atbalstīt un iegādāties. Un mūsdienās ilgtspēja ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas patērētāju sāk uztraukt ar vien vairāk. Tāpēc arī dabai draudzīgs produktu iepakojums ir lieta, ko novērtē ar vien vairāk.

Arī tādām mārketinga aģentūrām kā mums, SprintLab, tas nozīmē pāreju no vienkāršas estētikas un funkcionalitātes uz ilgtspējības un ekodizaina principu pielietošanu produktu iepakojumā.Mēs aicinām ne tikai reaģēt uz pieaugošo pieprasījumu pēc videi draudzīgiem produktiem, bet arī aicinām izveidot zīmolus, kas nodrošina ilgtermiņa ilgtspēju.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim, kāds ir dabai draudzīgs produktu iepakojums – kā to panākt un arī ilglaicīgi noturēt savā uzņēmumā.

Labs produktu iepakojums ir pārstrādājams

Ir svarīgi izvēlēties produktu iepakojumu no otrreiz pārstrādata vai nākotnē pārstrādājama materiāla. Tas ietver produkta iepakojuma izstrādi tā, lai būtu viegli atgūt un pārstrādāt izmantotos materiālus. Tādējādi tiek samazināts atkritumu daudzums, kas nonāk poligonos. Rezultātā pats process ir dabai draudzīgs, un ir labi to atbalstīt.

Vērts atcerēties, ka ir svarīga rūpīga materiālu izvēle. Tāpēc noteikti izvēlieties materiālus, kas tiek plaši pārstrādāti. Piemēri varētu būt PET plastmasa, kartons un alumīnijs.

Pārliecinieties arī par to, ka iepakojums ir viegli izjaucams, ļaujot patērētājiem un pārstrādātājiem efektīvi atdalīt dažādus materiālus. Tas varētu būt saistīts ar līmvielu izmantošanas samazināšanu un skaidras marķējuma izmantošanu. Tā, lai patērētājiem sniegtu norādījumus, kā pareizi pārstrādāt iepakojumu.

Viens no darbības piemēriem ir Coca-Cola “PlantBottle”, kas izgatavots no 30% augu izcelsmes materiāliem un 100% pārstrādājams. Tas pavisam pašsaprotami iemieso otrreizējās pārstrādes dizaina principu.

Atrodi jaunus veidus, kā samazināt izmantoto materiālu

Materiālu samazināšana jeb viegls svars ir ekodizaina princips, kas ietver iepakojumā izmantotā materiāla daudzuma samazināšanu, neapdraudot izstrādājuma drošību.

Produkta iepakojumā izmantoto materiālu samazināšanu var panākt veicot dažas ļoti vienkāršas darbības. Sākot ar gudrām dizaina stratēģijām, piemēram, iepakojuma formas un izmēra optimizēšanu, plānāku materiālu izmantošanu vai tradicionālo materiālu aizstāšanu ar vieglākām, kompaktākām alternatīvām.

Tas ne tikai samazina resursu patēriņu un atkritumus, bet arī var samazināt izmaksas, kas saistītas ar materiāliem, transportu un utilizāciju.

Labs piemērs varētu būt koka alus kastes izmantošana. Tās neapdraud produkta drošību un arī skaļi runā par zīmola solījumu būt ilgtspējīgam. It īpaši, ja koksne ir reģenerēta un ilgtspējīgi apstrādāta tā, kā to dara pašmāju uzņēmums ColorWood Latvia.

produktu iepakojums

 

Rūpīgi jāapsver materiāla dzīves cikla ilgums

Vēl viens mūsu padoms ir vispirms apsvērt visu iepakojuma dzīves ciklu. Dzīves cikla domāšana ietver katra iepakojuma dzīves posma apsvēršanu. Sākot ar materiālu ieguvi un ražošanu, to izmantojot un likvidējot vai pārstrādājot.

Šīs vienkāršās pieejas mērķis ir samazināt ietekmi uz vidi katrā posmā. Tādā veidā kopumā izveidojot ilgtspējīgāku produkta iepakojumu.

Piemēram, uzņēmums Seventh Generation, kas piedāvā videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus. Savā iepakojumā viņi izmanto 100% pārstrādātus materiālus un izvēlas koncentrētu produkta formulu, lai samazinātu iepakojuma svaru un transporta emisijas.

Nobeigumā varam tikai teikt, ka ekodizaina principi produktu iepakojumā vairs nav izvēles iespēja. Labs un dabai draudzīgs produktu iepakojums ir lietas, kas ir nepieciešamas zīmoliem, kuri vēlas saglabāt konkurētspēju mūsdienu tirgū.

Uzņēmumā SprintLab mēs saprotam spēcīgo sinerģiju starp ekodizainu un mārketingu. Tas ir ceļš, kas ne tikai palielina zīmola lojalitāti un tirgus daļu, bet arī veicina ilgtspējīgu nākotni, uz kuru mēs visi tiecamies.

Vēl citus padomus skatiet mūsu rakstā Ilgtspējīgas koka palešu apmales.

Paldies, ka lasāt mūsu rakstus!