Blogs

Ilgtspējīgu produktu plauktu izvēle

Ilgtspējīgu produktu plauktu izvēle

Modernajā mazumtirdzniecības pasaulē ilgtspējai ir ļoti liela nozīme. Vairums lielāko uzņēmumu pastāvīgi cenšas optimizēt savu darbību un procesā samazināt radīto atkritumu daudzumu. Ilgtspēja kļūst ne tikai par modes saucienu, bet arī par izdevīgu stratēģijas efektīvākai uzņēmējdarbībai. Labs piemērs, kā ilgtspēju apvienot ar efektivitāti, varētu būt arī veikala produktu plauktu izvēlē.

Mēs, SprintLab blogā, esam novērojuši, ka biznesa vidē ilgtspēja ne tikai veicina zaļāku planētu, bet arī nodrošina zīmolu ar pārliecinošu mārketinga stāstu. Tādu, kas piesaista apzinīgus klientus, kas atgriežas.

Tāpēc šajā rakstā galvenā uzmanība pievērsta tam, kā veikala produktu plauktu izvēle var ievērojami veicināt ilgtspēju un samazināt produktu bojāeju.

Gudrie plaukti kā palīgi produktu termiņu uzraudzīšanā

Tehnoloģijas, protams, ir viens no ilgtspējas galvenajiem rādītājiem.  Arī mazumtirdzniecība spēj kļūt ilgtspējīga galvenokārt tehnoloģiju attīstības dēļ. Gudrie plaukti ir kā viens no piemēriem šajā jomā, ko gribam pieminēt. Mūsdienās pieejamie gudrie plaukti izmanto tehnoloģiju, lai uzraudzītu produktu derīguma termiņus. Tādā veidā nodrošinot, ka produkti tiek pārdoti, pirms tie sabojājas, un tādējādi samazina pārtikas bojāeju.

Turklāt šī pieeja ne tikai samazina atkritumu daudzumu, bet arī nodrošina optimālu krājumu pārvaldību. Rezultātā tas, protams, arī uzlabo klientu apmierinātību, nodrošinot viņus ar svaigiem  produktiem.

Sensoru vai gudro etiķešu iekļaušana plauktos var palīdzēt lielveikaliem izsekot līdzi tam, cik svaigi ir produkti. Šādi gudrie risinājumi var brīdināt darbiniekus, kad produktam tuvojas derīguma termiņš. Piemēram, produkta pārvietošana uz “atlaižu” sadaļu.

Universālie plaukti – gatavi pielāgoties dažādai produktu izvietošanai

Vēl viens no gudrajiem plauktu risinājumiem ir universālie plaukti. Ar to domājam plauktus, ko iespējams pārveidot un izmantot universāli. Šādus plauktus var ērti pārvietot pa telpu, ātri salikt un izjaukt, utt.

Dinamiskajai plauktu veidošanai ir jāizmanto datu analīze, lai izprastu produktu pārdošanas tendences un apgrozījuma rādītājus. Šī informācija var palīdzēt pārkārtot plauktu telpu, veicinot efektīvāku un atkritumu samazinošu veikala izkārtojumu.

Par piemēru var tikt minēti koka stendi no uzņēmuma ColorWood Latvia. Viņi ražo dažādus risinājumus, lai efektīvi pārvaldītu produktu krājumus, pielāgotu plauktu stratēģijas un līdz ar to arī ievērojami samazinātu pārtikas atkritumus. Šādi koka displeju stendi palīdz uzņēmumiem ietaupīt izmaksas un veicināt ilgtspēju.

koka stendi

Produktu izvietošana var kalpot par mārketinga stratēģiju

Pārtikas atkritumu samazināšana, izmantojot ilgtspējīgus plauktus, ne tikai veicina pašu ilgtspēju, bet arī nodrošina unikālu pārdošanas pieredzi jūsu lielveikalā. Un patērētāji arvien vairāk dod priekšroku uzņēmumiem, kas demonstrē atbildību par vidi. Cilvēki izvēlas tos uzņēmumus, kas rūpējas par mūsu zemi, uzņemas atbildību un cenšas ražot produkciju pēc iespējas nekaitīgāk videi.

Un galu galā, demonstrējot savu ilgtspēju, var gan uzlabot jūsu zīmola tēlu, gan arī piesaistīt lielālāku skaitu moderno pircēju.

To arī novēlam!

Ieskatieties arī citos mūsu ar efektivitāti saistītajos rakstos:

Tiekamies drīzumā jau citos rakstos!