Blogs

16 dažādas galda un sienas kalendāru idejas

Ekskluzīvi personalizēti nestandarta formas korporatīvie kalendāri uzņēmumiem

 

Kompakts sienas kalendārs.
Pamatdizains pielāgots produkta dizainam.
Tekošais mēnesis liela izmēra, iepriekšējais un nākamais — mazāka izmēra.
Kalendāram 2 spirāles.
Salocīts un ievietots plēves aploksnē.

Divdaļīgs vai četrdaļīgs sienas kalendārs.
Pamatdizains pielāgots produkta dizainam, reklāmas virsmas — kalendāra augša un apakša.
Kalendāra augša nestandarta formas.
3 mēnešu pārskats vienlaicīgi.
Viena spirāle, bet iespējams ražot ar 3 spirālēm.
Salocīts un ievietots plēves aploksnē.

Sienas kalendārs uz 2mm biezas aplīmētas kartona pamatnes.
Kalendāra stiprināšana pie sienas ar džutas diegu, kas veiksmīgi saskan ar kalendāra dizainu.
Uz katras mēneša lapas vieta produkta reklāmai, pavisam 12 reklāmas vietas + kalendāra augša un apakša.

Sienas kalendārs uz 2mm bieza kartona pamatnes ar dzirnavu siluetu.
Pamatdizains pielāgots produkta dizainam.
Tekošais mēnesis liela izmēra, iepriekšējais un nākamais — mazāka izmēra.
Kalendāram 1 spirāle.
Salocīts un ievietots plēves vai kartona aploksnē.

Divdaļīgs sienas kalendārs.
Pamatdizains pielāgots produkta dizainam, reklāmas virsmas — kalendāra augša un pamatne.
Kalendāra augša nestandarta formas.
3 mēnešu pārskats vienlaicīgi.
Viena spirāle.
Salocīts uz pusi un ievietots plēves vai kartona aploksnē.

Divdaļīgs sienas kalendārs.
Pamatdizains pielāgots produkta dizainam, reklāmas virsmas — kalendāra augša un pamatne.
Kalendāra augša nestandarta formas.
3 mēnešu pārskats vienlaicīgi.
Viena spirāle.
Salocīts uz pusi un ievietots plēves aploksnē.

Divdaļīgs sienas kalendārs.
Pamatdizains pielāgots produktam, reklāmas virsmas — visa kalendāra pamatne.
3 mēnešu pārskats vienlaicīgi.
Bez spirāles, kalendāra bloks pielīmēts pie pamatnes.
Kalendārā paredzēta speciāla vieta atzīmēm.
Komplektā ar pildspalvu — sporta aktivitāšu plānošanai uz kalendāra.

Izteikts produkta sienas kalendārs uz 2mm bieza kartona vai plastikāta pamatnes.
Pamatnes dizains veidots speciāli produkta dizainam.
Tekošais mēnesis liela izmēra, iepriekšējais un nākamais — mazāka izmēra.
Kalendārs ar līmes stiprinājumu bez spirālēm.

Kalendārs, kuram visas mēnešu lapas lietojamas kā apsveikuma kartītes, lapa ērti noplēšama no pamatnes un viegli atdalāma no perforētās kalendāra daļas.
Universāls pielietojuma kalendārs, kuru var turēt uz galda vai arī piekārt pie sienas.
Kalendāru varam piedāvāt komplektā ar pastmarkām un aploksnēm, lai kalendāra lietotājam atvieglotu sūtīšanas procesu.
Dizaina veidošanai varam izmantot individuālu foto materiālu.

Mazais sienas kalendārs virtuvei, kas piestiprināms pie metāla virsmām ar magnētiska slāņa palīdzību.
Lapas ērti noplēšamas, iespējamas dažādas nestandarta formu pamatnes, kalendārs ir stiprināms arī pie sienas.

Galda kalendārs, kura lapas sadalītas 2 daļās — vieta 12 produktu reklamēšanai.

Horizontāls, nestandarta formas galda kalendārs, vieta 12 produktu reklamēšanai. Kalendāra ikmēneša lapām nestandarta, uzmanību piesaistoša forma.

Vertikāls, nestandarta formas galda kalendārs, vieta 12 produktu reklamēšanai. Kalendāra ikmēneša lapām nestandarta, uzmanību piesaistoša forma.

Mēneša un dienu kalendārs, kam katra lapa paredzēta sava produkta reklamēšanai, kalendārā var izvietot 36 produktu reklāmas.

 

Vertikālais galda kalendārs — ekonomiskā sērija, kam lapiņas ir bez spirāles. Viena reklāmas vieta.

Galda kalendārs — plānotājs un piezīmju lapiņu turētājs.
Reklāmas izvietošana uz 2 pamatnēm — uz katras mēneša lapas un uz piezīmju lapiņām.

Populārākie kalendāru veidi

Ir 2 populārākie kalendāru veidi — sienas kalendāri un galda kalendāri. Vēl par populāriem tiek uzskatīti kalendāri – plānotāji, jeb dienasgrāmatas. Mazāk pieprasīti ir kabatas kalendāri. Jāatzīst, ka līdz ar digitālo plānotāju ienākšanu mūsu dzīvēs, drukāto kalendāru īpatsvars ir samazinājies, taču lai arī digitālais kalendārs ir ērts un labs darba plānošanas rīks, tik un tā tas nevar aizstāt īstu un taustāmu laika plānotāju, kas, gaumīgi veidots, izmantojams kā dizaina elements.

7 galvenie parametri, kas ietekmē drukātā kalendāra cenu

Izmērs — sienas kalendāru izmērs, piemēram, sākas no A4 formāta un turpinās līdz pat B1 formāta kalendāriem.

Papīra veids — populārākais papīra veids kalendāru ražošanā ir krītpapīrs un ofseta papīrs, bieži izmanto arī vienpusējo kartonu un, ekskluzīvākiem modeļiem, grāmatu kartonu.

Standarta vai nestandarta forma — saprotams, ka nestandarta formas kalendāru ražošanā tiek izmantots lielāks apjoms materiāla un darbaspēka, un līdz ar to tie ir dārgāki par standarta kalendāriem, kā arī nestandarta formu kalendārus parasti ražo lielākās tirāžās — vismaz virs 500 eksemplāriem.

Lapu skaits — parasti 12 mēnešu kalendāriem izmanto 12 vienpusēji apdrukātas lapas vai 6 abpusēji apdrukātas lapas, eksistē arī tādi eksemplāri, kur uz vienas lapas attēlots 3 mēnešu izvietojums.

Tirāža — korporatīvajiem kalendāriem tirāžas sākas no 100 gab. un turpinās līdz vairākiem tūkstošiem, un, ja budžets ir ierobežots, tad mazām tirāžām jāizvēlas standarta formas kalendāri, savukārt, ja tirāža ir virs 500 eksemplāriem, tad draudzīgā cenā var būt arī nestandarta kalendāri.

Krāsainība — parasti ierobežots krāsu skaits ir kalendāriem ar kalendārajām lapām un krāsu kombināciju pamatni, uz kuras pilnkrāsu drukā attēlota produkta vai uzņēmuma reklāma. Kalendārās lapas visbiežāk drukā 2 krāsās — melnā vai pelēkā krāsā atzīmējot darbdienas, savukārt sarkanā krāsā atzīmējot brīvdienas un svētku dienas.

Iesiešanas veids — visbiežāk tiek izmantota iesiešana ar metāla vai plastmasas spirāli un iesiešana ar līmējumu. Vēl tiek izmantota iesiešana ar skavām, kniedēm, un sastopama pat ekskluzīva iesiešana ar skrūvēm.

Kalendāra maketa izveide — parasti kalendāra maketa izveide ir samērā darbietilpīgs process, jo jābūt atzīmētām visām svētku dienām, kas ne vienmēr ir vienos un tajos pašos datumos. Mēness fāzes, vārda dienas — tam visam jābūt precīzi iestrādātam kalendāra maketā. Maketa pareizību noteikti jāiedod pārbaudīt korektoram. Uzņēmumos, kuros tiek veikta kalendāru ražošana, parasti jau ir sagatavots kalendāra makets, un par tā izstrādi klientam nav jāmaksā.

Nestandarta kalendāri — tie ir kalendāri, kas atšķiras no standarta kalendāriem ar kādu papildus izceltu elementu — laku, izcirtumu, reljefspiedi, folijspiedi, pūkudruku. Nestandarta kalendāri visbiežāk tiek veidoti dažādās formās. Materiālu izvēlē nestandarta kalendāriem izmanto aplīmētu kartonu, plastikātu, koku, kā arī dažādas tekstūras un dizaina papīrus.

Ekonomiskie jeb mazbudžeta kalendāri — kalendāri, kuru konstrukcija pieļauj vienkāršu iesējumu, jo kalendāru spirāļošana un cita veida iesiešana tiek veikta izmantojot roku darbu, un tādējādi šajā posmā tiek izmantots salīdzinoši liels darbaspēks. Lēti ekonomiskie jeb mazbudžeta kalendāri būs tad, ja tiem būs standarta formāts ar efektīvi izplānotu izkārtojumu uz drukloksnēm, lai drukāšanai tiktu izlietots mazāk papīra. Drukas krāsu skaits nav noteicošais faktors, ja vēlama zema kalendāra cena.

Izdevīgākā tirāža korporatīvajiem kalendāriem — par optimālu kalendāru tirāžu parasti uzskata daudzumu vismaz virs 200 eksemplāriem. Saprotams, ka, tirāžai palielinoties, cena samazinās, taču pēcapstrādes procesā tiek izmantots roku darbs, un cenas samazinājums pie lielas tirāžas, virs 3000 eksemplāriem, kalendāru ražošanas nav tik ievērojams kā kalendāru tirāžai starp 500 un 1000 eksemplāriem.

Kalendāru iepakošana — visbiežāk sastopamais kalendāru iepakošanas veids ir polietilēna aploksnes, savukārt ekskluzīvos kalendārus iepako speciāli veidotās kartona aploksnēs. Iespējams veidot arī tādus kalendārus, ko var salocīt un ievietot A4 vai A3 formāta standarta aploksnēs un nosūtīt pa pastu.

Kalendāru dizains — korporatīvo kalendāru dizaina izstrāde parasti tiek uzticēta profesionālam dizainerim, ievērojot, lai tekstus un atzīmētos datumus pārbaudītu korektors. Kalendāru dizaina izstrādē tiek izmantoti klienta iesniegti vizuālie materiāli, vai arī tie tiek iegādāti attēlu bankās. Zīmola vai atsevišķu produktu reklāma tiek izvietota uz kalendāra pamatnes jeb galvenās daļas, ko redzēs neatkarīgi no uzšķirtās kalendāra lapas, savukārt uz katras kalendāra mēneša lapas parasti izvieto produktu reklāmu. Dažreiz klienti izvēlas neuzkrītošu sevis reklamēšanu, uz kalendāra mēneša lapas attēlojot neitrālu dizaina elementu vai fotogrāfiju ar atturīgu zīmola reklāmu.

Dažādi interesanti fakti par drukātajiem kalendāriem

Vārds „kalendārs” ir aizgūts no calendae (romiešu kalendāra pirmā diena), atvasinātu no darbības vārda calare (izsaukt), attiecinātu uz jauna mēness saukšanu,to pirmoreiz redzot debesīs. Latīņu calendarium nozīmēja „uzskaitīt, reģistrēt”, kas tika pārņēmts franču valodā par calendier, kas pārtapa par calender angļu valodā 13.gadsimtā, mūsdienu pareizrakstībai to izmainot uz calendar (kalendārs no angļu valodas).

Gregora kalendārs (arī Gregoriāņu kalendārs) jeb t.s. jaunais stils ir visizplatītākais mūsdienu kalendārs kurā kalendārā gada vidējais garums ir 365,2425 diennaktis un katrs ceturtais gads ir garais gads, lai saglabātu kalendārā gada ilgumu atbilstošu astronomiskajam saules gadam. PāvestaGregora XIII ieviests 1582.gada 15.oktobrī, lai reformētu Jūlija kalendāru, ko Jūlijs Cēzars ieviesa 53.gadā p.m.ē. arī lai reformētu kopš 713.gada p.m.ē. aktuālo romiešu kalendāru. Jūlija kalendārā tika pieļauta kļūda, kas veicināja vienas dienas nobīdi katru 128.gadu, kas tika izlabota līdz ar Gregora kalendāra ieviešanu. Jūlija kalendāru vēljoprojām izmanto Pareizticīgās Baznīcas biedri. Tas ir 13 dienas agrāks par Gregora kalendāru.

Gregora kalendārs ir Ķīnas oficiālais kalendārs, taču tradicionālais ķīniešu kalendārs saglabā lielu nozīmi. Tas ir lunasolārais kalendārs ar 12 gadu cikliem, katram esot saistītam ar konkrētu dzīvnieku. To izmanto tradicionālu aktivitāšu un svētku atzīmēšanā ķīniešu komunās, kā arī par palīgu veiksmīgāko dienu izvēlei precībām, bērēm, pārvākšanās un biznesa uzsākšanai. Ķīniešu Jaunais gads ir garākais brīvdienu kopums Ķīnā, un ,kā vēsta leģenda, zvērs nosaukts par Nian izlien no savas slēptuves, lai uzbruktu cilvēkiem. Par laimi, šī mitoloģiskā radība ir jutīga pret sprādzieniem, uguni un sarkano krāsu, līdz ar ko Ķīniešu Jaunais gads tiek atzīmēts ar uguņošanu, skaļiem trokšņiem un daudz sarkaniem kostīmiem.

1712.gadā Zviedrijā tika piedzīvots 30.februāris, Jūlija kalendāram tiekot atjaunotam, pievienojot divas garā gada dienas. Zviedrijas pēdējā pāriešana uz Gregora kalendāru notika 1753.gadā, kad tika veikta 11 dienu korekcija, 17.februāri pārvēršot par 1.martu. Ne visi bija apmierināti ar šīm pārmaiņām, dažiem sakot, ka no viņu dzīves tika nozagtas 11 dienas.

Vārda diena ir svētki, ko svin vairākās Eiropas valstīs. Tradīcija sākās ar katoļu un Pareizticīgo svēto pieminēšanu dienās, kas sakrita ar viņu sekotāju vārdiem. Daudzās valstīs vairs nepastāv nekāda saistība vārda dienas svinēšanai ar kristietību, un tā tiek uzskatīta par līdzvērtīgi nozīmīgu dzimšanas dienai. Dažās kultūrās vārds kalendārā var atkārtoties vairākas reizes. Šādā situācijā indivīds atzīmē to vārda dienu, kas ir tuvāk viņa dzimšanas dienai.

SprintLab – Profesionāļu komanda ar bagātu pieredzi kalendāru izgatavošanā sākot no idejas, konstrukcijas izveides, parauga izgatavošanas un ražošanas. Mūsu trumpis ir ātrums un kvalitāte, ko nodrošinām ievērojot ražošanas standartus. Sūtiet pieprasījumus par kalendāru izveidi jūsu uzņēmumam: sprintlab@sprintlab.eu